8 maja 2017r. uczestniczyliśmy na Pierwszym Kongresie Zdrowia Psychicznego w Warszawie. Miło nam poinformować, że jednym z prelegentów na Kongresie był uczestnik projektu Ekspert przez Doświadczenie, pan Wojciech Malinowski. Poniżej prezentujemy treść wystąpienia.

Perspektywa osobowa.
Zdrowie(nie
...

Czytaj dalej...

Z okazji minionych Świąt Wielkanocnych jedna z uczestniczek projektu „Ekspert przez doświadczenie” zorganizowała i poprowadziła warsztaty palemkowe. Wzbudziły one zainteresowanie głównie pań – innych uczestniczek projektu oraz klientek Zespołu ds. Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepe..

Czytaj dalej...

15.03.2017 mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniach ze studentami Uniwersytetu SWPS oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Oto relacja jednego z uczestników:

W środę grupa pod wodzą Pani Isi Florianowicz z MOPS w Gdyni przyszła na spotkanie ze studentami psychologii z Wydziału Nauk Społecznych na U...

Czytaj dalej...

Walentynki...większości z nas ten dzień kojarzy się ze świętem zakochanych, jednak mało kto wie, że św. Walenty jest także patronem osób doświadczających kryzysów psychicznych. Warto zatem tego dnia zatrzymać się na chwilę przy tym temacie.

Stowarzyszenie św. Walentego od kilku lat organizuje akc...

Czytaj dalej...

W realizacji projektu "Otworzyć Bramy Tolerancji - działania na rzecz osób zdrowiejących psychicznie i ich rodzin”, który jest przedsięwzięciem Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego wzięłam udział dość niespodziewanie. Moim zadaniem było zorganizowanie 10 prelekcji we wsp...

Czytaj dalej...