W dniu 27.06.17r. w Zespole ds. Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych MOPS w Gdyni odbyło się spotkanie organizacyjne I-go Pomorskiego Forum Samopomocy osób z doświadczeniem choroby psychicznej, w trakcie którego została zaprezentowana wstępna koncepcja forum oraz omówione sprawy organizacyjne.

Grupa 22 osób (kursanci EPD, Stowarzyszenie Św. Walentego, Klub123, ŚDS) uczestniczyła w planowaniu i dyskusji przedsięwzięcia, które będzie realizowane przez ekspertów z doświadczeniem kryzysu. I Pomorskie Forum Samopomocy zaplanowano na dni 12-13.10.17r. Adresatami wydarzenia będą osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, pracownicy placówek zajmujących się leczeniem i rehabilitacją osób chorujących psychicznie, przedstawiciele i studenci środowisk naukowych w dziedzinie psychiatrii, psychologii, medycyny i pedagogiki.

Dzielenie się dobrymi praktykami będzie głównym zadaniem planowanego forum - przedstawienie obiektywnych stanowisk osób po kryzysie i specjalistów. Zaznaczona będzie szczególna rola inicjatyw samopomocowych. Ważnym tematem będzie "Ekspert przez doświadczenie", jego funkcja edukatora i instruktora zdrowienia, a także towarzysza w zdrowieniu jako udoskonalenie sposobu leczenia i wspomagania innych. Dwudniowe spotkanie wzbogacą: panel dyskusyjny, warsztaty tematyczne (np. telefon zaufania, rysunek i bajka terapeutyczna), studium konkretnego przypadku, otwarta książka, taniec spontaniczny.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Termin i lokalizacja II Spotkania organizacyjnego I Pomorskiego Forum Samopomocy:

19.07.2017r., godz. 16.00-18.00

Zespół Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych MOPS

Gdynia, ul. Wendy 7/9 (WTC, budynek Multimediów ) IV PIĘTRO

Następny artykuł Poprzedni artykuł