Za nami akcja Srebrny Dzień Dziecka, która zrodziła się z inicjatywy uczestników projektu Ekspert przez doświadczenie. To, co się zadziało w trakcie jego organizacji, świadczy o ogromnym zaangażowaniu osób, które zdecydowały się na kształcenie w kierunku asystenta zdrowienia. Działania pokazały, jakim zapałem, motywacją i potrzebą wsparcia nasi uczestnicy się odznaczają. Organizacja akcji była bardzo trudnym wyzwaniem, począwszy od planowania zabaw i warsztatów dla dzieci, poprzez poszukiwanie sponsorów, aż po realizację zaplanowanych działań na miejscu (łącznie z przewiezieniem wszystkich rzeczy i prezentów).

        Jednak z całą pewnością mogę stwierdzić, że Eksperci wpisują się zarówno w potrzebę, jak i posiadają odpowiednie umiejętności do bycia z drugim człowiekiem, który jest w trudniejszej sytuacji zdrowotnej. To, co zostaje we mnie, to poczucie, że byli to odpowiedni ludzie w odpowiednim miejscu.

        Dla mnie jako pracownika było to doświadczenie, które pokazało, że taki kierunek wsparcia może wiele zmienić w sytuacji osób doświadczających kryzysu i borykających się z postawioną diagnozą - szczególnie u osób zdiagnozowanych po raz pierwszy .

        Mam też wrażenie, że ta akcja może być początkiem zmian, a sami Eksperci wyciągnęli z tego trudnego doświadczenia wiele pozytywnych wniosków i chcą organizować w przyszłości kolejne tego typu działania. Trzymam kciuki!!!

Donata Wróbel

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Dziecka

Następny artykuł Poprzedni artykuł