W dniach 17-22 września 2017 obchodzimy Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

W tym roku rozpoczęliśmy Festynem Tolerancji w Sopocie, na którym otworzyliśmy symboliczne Drzwi do Tolerancji, słuchaliśmy dobrej muzyki, m.in. Tymona Tymańskiego oraz Cafe Y Son, wykonywaliśmy przypinki oraz edukowaliśmy się w temacie zdrowia psychicznego.

Poniedziałkowa konferencja w Urzędzie Marszałkowskim obfitowała w ciekawe wystąpienia prof. Bogdana de Barbaro, opowiadającego o roli rodziny w zdrowiu psychicznym oraz dr Miry Marcinów, która przedstawiła bardzo interesujący projekt „Radiogłosy”. Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym, którego moderatorem był dr Hubert Kaszyński. Razem z ekspertami przez doświadczenie zastanawialiśmy się nad dobrymi praktykami w zakresie edukacji z zakresu promocji zdrowia psychicznego.

Wtorek to dzień warsztatowy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W tym roku mogliśmy wziąć udział w jednym z czterech warsztatów: "Świat oczami Innego", "Żywa Biblioteka", "O ludziach, z którymi nie powinniśmy się zaprzyjaźniać..." oraz "Ekspert przez doświadczenie od kuchni". Wszystkie propozycje znalazły swoich odbiorców, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Następny artykuł Poprzedni artykuł